Workshop IP telephony 2010 – Performance and Security

Ve dnech 4.-5. března 2010 proběhl na Katedře telekomunikační techniky při FEI VŠB-TU v Ostravě již tradiční Workshop věnovaný IP telefonii.

Účastníci workshopu probírali řešení zabezpečení prvků IP telefonie a bezpečeného peeringu pro SIP Proxy, rovněž prověřovali konkrétní modelové řešení postavené na SIP Proxy Kamailio http://www.kamailio.org, které by bylo vhodné k nasazení v akademické síti CESNET www.cesnet.cz. Kromě oblasti bezpečnostni paralelně probíhaly experimenty se zátěžovými testy se zařízením IxLoad, pomocí kterého které byl generován provoz na L4-L7 vrstvách.
Kromě základního scénáře zátěžového SIP testu přijali účastníci workshopu výzvu šéfredaktora odborného on-line časopisu Netguru http://www.netguru.cz (zaměřeného pouze na sítě a síťové Technologie) a provedli zátěžový test HTTP na internetové stránky časopisu. Dle plánu byl proveden útok a během několika minut byl www.netguru.cz nedostupný. Web-server testem neprošel, zvládl cca 5000 HTTP-requests. Provedení testu bylo předem oznámeno provozovateli serveru. A krátce po tomto zátěžovém testu, NETGURU změnilo poskytovatele a provozovatele těchto služeb.

Fotogalerii z Workshopu si můžete prohlédnout zde.


Links:スーパーコピースーパーコピーブランドブランドコピーエルメススーパーコピー