EB211 Laboratoř přístupových sítí

Laboratoř přístupových sítí (EB211) je určena pro praktická cvičení pro předměty Přístupové sítě, Telekomunikační sítě a Multimediální technika I a II.

V laboratoři přístupových sítí získají studenti nejen základní informace o různých typech přístupových sítí, získají přehled o jednotlivých technologiích, které jsou využívány, dozvědí se o problematice metalických přístupových sítí a naučí se měřit a analyzovat přenosové parametry či konfigurovat síťové prvky. Dále mohou studenti získat základní informace o přenosových systémech, dozvědí o problematice multimediálních služeb a naučí se parametrizovat a vytvářet kompletní multimediální soubory. Na technologickém a přístrojovém vybavení laboratoře se podílí firma 2N Telekomunikace a.s. a firma TR Instruments a.s. 

 

V rámci odborných předmětů se studenti mohou prakticky seznámit s moderními trendy v oblasti přístupových sítí a multimediální techniky. Výuka je zaměřena výhradně na praktická cvičení či řešení praktických úloh, jako je návrh a konfigurace telekomunikačních služeb či výroba a kompletace multimediálního klipu.

 

V laboratoři je šest počítačových pracovišť s komunikačními rozhraními pro různé technologie. Z oblasti telekomunikací jsou k dispozici digitální pobočková ústředna AteusNetstar a analogová pobočková telefonní ústředna Ateus-Omega Business, jejichž propojení je možné realizovat přes ISDN rozhraní a rozhraní E+M či analogové a/b rozhraní. K dispozici jsou interní či externí ISDN GSM brána, koncová zařízení v podobě analogových a systémových telefonů, kterými lze ověřovat funkčnost vytvořených konfigurací a služeb. Ze současnosti jsou k dispozici různé typy komunikátorů a IP Audio NetSpeakry které pracují v různých typech sítí. Technologii xDSL zastupují koncové prvky na straně sítě i na straně uživatele. Jedná se o DSLAMy, modemy a analyzátory xDSL technologie. K dispozici jsou také prvky pro simulaci délky vedení či generátory šumu. Další významnou oblast v přístrojovém vybavení laboratoře představuje výukový systém TIMS, který nabízí několik desítek návodů a experimentů nejen v oblasti telekomunikací, ale i samotné elektrotechniky (modulace, kódování atd…). Přístrojové vybavení, strukturovaná kabeláž a logické propojení všech pracovišť s centrálním rackem laboratoře umožňují pracovat na všech pracovištích na stejné úloze nebo naopak každé pracoviště může pracovat na jiné úloze. Laboratoř je rovněž propojena optickým i metalickým vedením s Laboratoří Počítačových sítí a Laboratoří Optických komunikací, což nabízí další možnosti při řešení a praktických demonstrací v oblasti hybridních telekomunikačních sítích.

 

Laboratoř nabízí šest počítačových pracovišť pro tvorbu a zpracování multimediálních výstupů. Jsou zde vytvořeny ideální podmínky pro pořízení, zpracování, úpravu a finalizaci audio vizuálních prací. Z pohledu vybavení jsou v laboratoři k dispozici kamery, mikrofony, mixážní pult a příslušné softwarové vybavení, které spolu s vlastní invencí tvoří ideální podmínky pro výstupní realizace v oblasti multimédií.

 
 
Links:スーパーコピースーパーコピーブランドブランドコピーエルメススーパーコピー