Otevření experimentálního pracoviště WDM-PON
Libor Michalek  |  pátek, 10.12.2010 11:29  |  zobrazeno 13662x

Dne 16. 12. 2010 se v Laboratoři optických přístupových sítí Katedry telekomunikační techniky uskutečnilo slavnostní otevření experimentálního pracoviště WDM-PON. Tato laboratoř přesahuje svojí vybaveností oblast České republiky a díky unikátní technologii WDM-PON se stává jedinečnou v celé střední Evropě. Prostřednictvím projektu CESNET se podařilo vytvořit optické spojení s dalšími špičkově vybavenými pracovišti, jakými jsou Laboratoř IP telefonie, Laboratoř radiových sítí, Laboratoř přístupových sítí a Laboratoř počítačových sítí.  Výhodou takto vytvořené optické infrastruktury je kromě zvýšení vědecko-výzkumného potenciálu katedry i umožnění navázání spolupráce s partnery z řad průmyslové praxe v oblasti střední Evropy.
Oficiální tiskovou zprávu naleznete zde.

Při slavnostním otevření experimentálního pracoviště se s přispěním společnosti PROFiber Networking s.r.o. uskutečnil seminář, na kterém vystoupili s přednáškami týkajícími se WDM technologie i členové Katedry telekomunikační techniky. Na seminář byli pozváni ředitelé a zaměstnanci významných telekomunikačních firem z celé České republiky. I přes nepříznivé počasí se semináře zúčastnilo 33 lidí. Po skončení přednáškové sekce byla prezentována samotná technologie WDM-PON na experimentálním pracovišti spolu s laboratoří IP telefonie.
Celá akce byla účastníky označena za velice přínosnou, a proto se bude ještě jednou opakovat v průběhu února 2011 i za účasti odborníků z telekomunikačních firem ze Slovenska. Mediálním partnerem akce byl on-line magazín o sítích & telco NETGURU.