Spolupráce v oblasti komunikačních technologií se společností Huawei
Libor Michalek  |  čtvrtek, 26.11.2015 12:46  |  zobrazeno 10513x

huawei-logoFakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-Technické univerzity Ostrava naplňuje od roku 2014 čtyřletý záměr, jehož obsahem je výzkum a vývoj v oblasti informačních a komunikačních technologií pro potřeby společnosti Huawei. Na výzkumných projektech se podílejí studenti fakulty a celkový rámec financování je 80.000 USD. Při příležitosti náštěvy vládní delegace ČR v Číně byla podepsána smlouva, která přináší další finanční rámec na výzkumné projekty ve výši 250.000 USD a studenti naší fakulty tak dostávají jedinečnou příležitost zapojení se do projektů aplikovaného výzkumu.

Katedra telekomunikační techniky řeší druhým rokem smluvní výzkum pro společnost Huawei. V prvním roce vyvíjeli aplikaci pro síťové prvky, která provádí jejich automatickou konfiguraci v závislosti na síťových parametrech a požadavků na kvalitu služeb. Nyní vyvíjí měřící sondu, která bude sbírat informace o úrovni signálu a kvalitě služeb v mobilní síti. Od společnosti Huawei výzkumníci obdrželi seznam testů, které chtějí začlenit a minulý týden proběhl na půdě univerzity technický meeting, kde byl představen koncept návrhu. Dosavadní spolupráce přináší benefity oběma stranám. Více zde >>.