Libor Michalek  |  pondělí, 10.07.2017 06:14  |  zobrazeno 5010x

tacr

Tisková zpráva:Tým výzkumných pracovníků z českých vysokých škol dokázal spočítat podíly cestujících v hromadné dopravě z lokalizačních a provozních údajů mobilních sítí. Výsledku bylo dosaženo při řešení výzkumného projektu “Odbavení cestujících a počet přepravených cestujících", který byl realizován na VŠB-TUO s podporou Technologické agentury ČR v programu veřejných zakázek ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích pro potřeby státní správy "BETA". Tohoto úspěchu by nebylo možné dosáhnout bez dlouhodobé spolupráce s ČVUT a VŠE v Praze a nezastupitelné role Ministerstva dopravy a Českých drah jako gestora výzkumné potřeby. Hlavním řešitelem projektu byl Miroslav Vozňák.