EB209 Laboratoř rádiových sítí

Laboratoř rádiových sítí (EB209) je určena pro praktická cvičení z předmětu Rádiové sítě I., II. a Radiokomunikační technika I., II.

V laboratoři rádiových sítí a mobilních komunikací studenti získají základní informace o přenosu dat prostřednictvím rádiových vln, dozvědí se o problematice zpracování signálu v digitálních radiokomunikačních systémech, naučí se měřit parametry rádiových signálů a provádět jejich analýzu. V rámci odborných předmětů se studenti mají možnost prakticky seznámit s moderními rádiovými systémy a novými trendy v mobilních technologiích. Výuka je zaměřena zejména na řešení praktických problémů, jakými jsou například správné nastavení antén pro pozemní a satelitní příjem televizního signálu, správné umístění a nastavení přístupových bodů bezdrátových sítí WiFi nebo zajištění požadovaného pokrytí oblasti rádiovým signálem. Laboratoř je vybavena základnovou stanicí podporující technologie GSM, UMTS, LTE a nb-IoT.

Na moderním technologickém vybavení laboratoře se dlouhodobě podílí společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., Rohde & Schwarz s.r.o. či National Instruments s.r.o. V oblasti výzkumu laboratoř slouží jako zázemí pro řešení celé škály výzkumných úkolů, jakými jsou například zpřesněná lokalizace tísňového volání z mobilních telefonů či vliv okolního prostředí na vlastnosti rádiového kanálu. Laboratoř je rovněž využívána pro účely školení z mnoha oblastí rádiových sítí a mobilních technologií.

Virtuální prohlídka laboratoře EB209 přes Google Streetview

 

Links:スーパーコピースーパーコピーブランドブランドコピーエルメススーパーコピー