Studio K440

Multimediální studio na výrobu a distribuci audiovizuálního obsahu

 • Jedná se o laboratoř, která primárně slouží pro výuku předmětů Multimediální technika I a Multimediální technika II, v nejbližší době budou tyto předměty inovovány a transformovány nejen obsahem, ale i zařazením do nového studijního programu Katedry telekomunikační techniky na Multimediální formáty a přenosové systémy v bakalářském stupni studia a Tvorba multimediálního obsahu v magisterské formě studia.
 • Slavnostní otevření natočili Josef Polák a Mojmír Žáček z Audiovizuálních služeb a vznikla tato reportáž: Multimediální studio
 • V rámci této laboratoře vznikla tvůrčí skupina, která pod značkou Studio K440 vyrábí a distribuuje prezentace, promo videa či živé streamy.
 • Samozřejmě budou studenti spolupracovat na vzniku jednotlivých projektů nad rámec výuky. Jedním z počinů studentů byla aktivní účast při nahrávání a editaci přednášek prof. RNDr. Vladimíra Vašinka, CSc. pro předmět Optické komunikace 1 (https://www.youtube.com/playlist?list=PL7wZCS9pjx-1UbiSdnSitmmFaRRvhfCoq )
 • V zimním semestru 2021/2022 se studenti předmětu Multimediální technika I podíleli na novém projektu Ostrava POPS, kdy pro univerzitní dechový orchestr (https://ostravapops.cz/ ) připravili a nastříhali videoklipy pro jednotlivé skladby a na koncertě pak vznikla produkce živé hudby se střihem videa.

Studentská tvorba

Zde bude vyhrazen prostor pro prezentaci studentských prací v i mimo rámec výuky ve Studiu K440:

Studio K440 – tvorba

 • Podnikatelské debaty
  V roce 2020 vznikly ve studiu vůbec první živé streamy pro Centrum podpory inovací a Impact Hub Ostrava. Postupně byly odvysílány debaty, které jsou uloženy na youtube kanálu pod názvy Podnikání, mentoring a budování značky (premiéra 2020-11-18 – https://youtu.be/p-13LGbHLHY ), Podnikavá žena: Hana Fořtová & Jarka Kořená (2020-12-02 – https://youtu.be/rS5dqq_QqBo ) a Business nebo neziskovka: Kateřina Vacková & Renata Ptáčníková (2020-12-12 – https://youtu.be/zBMZ4f8ZRsY )

 

 

 • CZEDUCON
  Zástupci Oddělení mezinárodních vztahů (OMV) se ve dnech 15. a 17. června 2021 aktivně zapojili do online konference CZEDUCON – Fórum mezinárodního vysokoškolského vzdělávání, kterou pořádal Dům zahraniční spolupráce. Ve spolupráci s Katedrou telekomunikační techniky byla v Multifunkčním studiu za tímto účelem natočena následující dvě videa:
  Strategické řízení a budování kapacit ( https://youtu.be/IXpzRV_bw2U )
  Nové priority internacionalizace v éře digitalizace ( https://youtu.be/7Tecv9OVQ3E )

 

 • Noc vědců 2021
  Díky nepřítomnosti prof. Ing. Miroslava Vozňáka, Ph.D. byla jeho přednáška natočena ve studiu (odkaz na přednášku) a v čase konání byla zveřejněna, k živé diskuzi se pak prof. Vozňák online připojil. ( https://youtu.be/qMK1–4ikk4 )

 

 • Projekt Quantum 5
  Na katedře je řešen  významný projekt NATO SPS G894 – Quantum Cybersecurity in 5G Networks, ke kterému vzniklo promo video (odkaz na video https://youtu.be/zo_8z-Y6sjo )

 

 • Natáčení promo videa na propagaci festivalu Kariéra+
  V lednu se ve studiu natáčelo propagační video pro Veletrh pracovních příležitostí kariéru+, která se každoročně koná v Aule VŠB-TUO. Video i focení produkčně zastřešuje Kariérní centrum VŠB-TUO, které také akci Veletrh kariéra+ organizuje. Spolupracovali jsme s firmou Defabrik, který se zaměřuje na audiovizuální tvorbu. Z natáčení vznikla krátká reportáž: https://youtu.be/_5LgNeqzX6k

 

 

 

Links:スーパーコピースーパーコピーブランドブランドコピーエルメススーパーコピー